Archiwum z miesiąca: Sierpień, 2010:

Śmierdzi, śmierdzi, strasznie śmierdzi…

{ Napisane: sie 30 2010 przez: FAZA }
... jak to mawiał skrzat czy inny krasnoludek w niezbyt wysokich lotów reklamie telewizyjnej środka do usuwania brzydkich zapachów (zalatujących z szamba). Reklama nie podziałała, albo środek jest mało skuteczny - niemiły odorek roznosi się się bowiem coraz bardziej... Kilkanaście ostatnich dni ...Czytaj więcej »

Fonty komercyjne vs freeware

{ Napisane: sie 12 2010 przez: FAZA }
Decydując się na zakup zestawu lub pojedynczych fontów komercyjnych (i zamierzając wykorzystać je w swoich projektach graficznych) możemy zwrócić w pewnym momencie uwagę na dość ciekawą sytuację. Niektóre kroje, które sprzedawane są u znanych producentów za niekiedy dosyć wysokie kwoty ...Czytaj więcej »

Jakie fonty wybrać?

{ Napisane: sie 07 2010 przez: FAZA }
W poprzednim poście odnośnie komputerowych fontów wyjaśniłem dlaczego te darmowe raczej nie nadają się do w pełni profesjonalnych (a może raczej - najbardziej wymagających) zastosowań. Ryzyko nieprzewidzianych komplikacji, straty czasu, niedotrzymania terminu, a być może nawet utrata ważnego klienta... - ...Czytaj więcej »

Dzień gratulacji

{ Napisane: sie 03 2010 przez: FAZA }
No i nadszedł w końcu odwlekany przeze mnie kilka dni moment składania gratulacji osobom i instytucjom różnym z równie rozmaitych powodów. Gratuluję więc niniejszym panu Macierewiczowi powołania sejmowego zespołu nic-nie-wyjaśniającego-z-powodu-braku-ustawowych-uprawnień, za to  największego jak dotąd (130 "głów" w składzie), monopartyjnego i ...Czytaj więcej »