Katalog stron Elita


Chciałem przedstawić jedno z naszych "internetowych dzieci", które powstało właściwie nieco przez przypadek. Tak to w życiu bywa :) Początkowo powstał zamysł utworzenia naszego regionalnego portalu informacyjnego, którego integralną częścią stanowił by katalog firm lokalnych. Domena i hosting zostały wykupione i ostro zabraliśmy się do prac nad stroną. No i wtedy popełniliśmy nieistotny z pozoru błąd. O powstawaniu strony powiadomiliśmy część swoich klientów, którzy ku naszemu zaskoczeniu tematem się mocno zainteresowali. A nam niestety w pewnym momencie zabrakło czasu na finalizację prac nad stroną ze względu na natłok priorytetowych zleceń. A pytania o datę uruchomienia strony wciąż się pojawiały. Aby wyjść z twarzą z tej dosyć niezręcznej sytuacji postanowiliśmy uruchomić naprędce katalog stron internetowych, który byłby przynajmniej w pełni działającą namiastką portalu znajdującego się cały czas w trakcie prac uruchomieniowych. Jak widzę, prace te zbyt szybko się na razie nie skończą :)

Tak właśnie powstała Elita – jako ogólnie dostępny internautom, moderowany katalog stron. Istnieje ona w sieci zaledwie kilka miesięcy, a już zdołała zgromadzić dobrych kilkaset wpisów. Dzięki temu odwiedzający ją użytkownicy mają możliwość (dzięki wbudowanej wyszukiwarce lub poprzez "ręczne" przeglądanie odpowiednich kategorii) znaleźć tutaj mnóstwo opisów ciekawych stron internetowych. Wśród nich znajdują się witryny firmowe,  dosyć licznie występują sklepy internetowe. Jeśli uznaliśmy, iż czyjaś strona prywatna zawiera interesujące treści, które również mogą być przydatne przeciętnemu użytkownikowi komputera – także przyjęliśmy i aktywowaliśmy jej zgłoszenie.

Rzadko zdarza się dzień, w którym w katalogu Elita nie pojawiają się nowe wpisy – dlatego zachęcamy do jego przeglądania – przynajmniej od czasu do czasu. Naprawdę można zaoszczędzić mnóstwo energii poświęcanej zazwyczaj na korzystanie z wyszukiwarek, gromadzących wszystko, co popadnie. Tutaj znajdują się już strony po moderacji – czyli sprawdzeniu ich zgodności z dosyć rygorystycznym regulaminem, zapewniającym wysoką wartość i użyteczność zaakceptowanych zgłoszeń. Dlatego właśnie witrynę nazwaliśmy Elita :)

Oczywiście – jeśli ktoś z czytelników sam jest właścicielem lub administratorem ciekawej witryny internetowej – może skorzystać z możliwości jej promocji na naszej stronie. Można to zrobić w sposób całkowicie darmowy, lub też wybrać opcję wpisu czasowo promowanego – wyróżnionego na tle innych.
Proszę zapoznać się wcześniej z brzmieniem regulaminu. Jeśli wszystko wyda się już jasne, a Państwa witryna spełnia jego wymogi – można dodać własną stronę.

Zapraszamy więc do korzystania z możliwych do wyboru opcji: osoby dodającej własny wpis lub też jedynie korzystającej z zasobów już zgromadzonych przez nasz elitarny katalog.

Jego lokalizacja znajduje się pod adresem: www.elita.zabki.biz.pl