Mapa ciekawych miejsc


Przedstawiam jedną z naszych ostatnich produkcji internetowych.
Jak to mówią – "apetyt rośnie w miarę jedzenia" – stąd pomysł na utworzenie kolejnej strony firmowej.
Tym razem buszując w internecie i przeglądając dostępne do zakupu ciekawe domeny internetowe wpadłem na pomysł nazwy ASKWay. Sprawdziłem możliwość rejestracji – dostępne okazało się "eu", więc nie było się co zastanawiać. Domena aż się prosiła, aby uruchomić na niej ogólnotematyczną witrynę informacyjną, więc najbardziej logicznym wydawał się katalog stron internetowych. Do uruchomienia katalogu wykorzystaliśmy jeden z komercyjnych i dosyć popularnych skryptów. Bardzo dopracowany, przyjazny użytkownikom, charakteryzujący się dużą zgodnością z SEO i funkcjonalnością oraz – co najważniejsze – krajowego autorstwa z doskonałym supportem.

Postanowiliśmy nadać stronie formę troszkę nietypową w porównaniu z innymi katalogami stron – wystylizować ją w miarę możliwości czasowych na mapę interesujących miejsc krajowego internetu. Nawiązują do tej tematyki zarówno nazewnictwo, jak też przygotowane na potrzeby  witryny elementy graficzne. Trochę czasu zajęło nam przemyślenie struktury kategorii tematycznych w taki sposób, aby był jak najbardziej intuicyjny do przeszukiwania. Mam nadzieję, że udało się, a sam pomysł jest ciekawy poprzez jego pewną nieszablonowość.

Spis ciekawych miejsc ASKWay.info utrzymywany jest przez nas między innymi w celu promocji stron internetowych klientów naszego studia. Mogą oni zamieścić tam krótki opis prowadzonej przez siebie działalności oraz skrócone dane teleadresowe. Dzięki temu na istnieje realna szansa zwiększenia ilości odwiedzin potencjalnych kontrahentów na ich witrynach firmowych czy w sklepach internetowych. Fakt, że z kolei sporo czasu zajmuje nam moderacja katalogu (bo oczywiście jest on moderowany – dalecy jesteśmy od myśli swobodnego pozostawienia go w rękach mało odpowiedzialnych osób "buszujących" po internecie) czy sprawdzanie unikalności opisów, lecz przekłada się to na wysoką jakość umieszczonych w nim treści. Co za tym idzie – także na dużą wartość dla przeciętnego internauty, który trafi do stworzonej przez nas mapy. Znajdzie on tutaj jedynie linki do stron pełnych treści lub po prostu użytecznych dla zwykłego "zjadacza chleba". Wpisy są darmowe, dlatego też liczymy na ciągły rozwój naszego przedsięwzięcia, co skutkować może za pewien okres uznaniem w oczach użytkowników. Na wszystko jednak trzeba sumiennie zapracować – więc czas pokaże, czy nasze założenia okażą się słuszne.

Osoby zainteresowane wyglądem i sposobem działania katalogu zapraszam do odwiedzin adresu: http://askway.info – można przekonać się jak funkcjonuje na chwilę obecną.